• Eesti
  • English

Leedu ja Eesti müüvad Luksemburgile taastuvenergia statistikat

Tuuleenergia blogi - eteap October 30, 2017

Leedu ja Luksemburg sõlmisid 26.oktoobril lepingu taastuvenergia statistiliseks ülekandmiseks – osa Leedus toodetud taastuvenergiast kantakse Luksemburgi bilanssi aidates viimasel sellega täita oma taastuvenergia eesmärke.  Samal päeval volitas Eesti Vabariigi Valitsus majandus- ja taristuministrit sõlmima Luksemburgi valitsusega sarnase kokkuleppe, mis plaani järgi allkirjastatakse 7. novembril 2017 Tallinnas. Tegemist on esimeste tehingutega, kus üks Euroopa Liidu liikmesriik aitab teisel riigil täita 2020 aastaks seatud taastuvenergia eesmärke. 

Kõik Euroopa Liidu liikmesriigid on võtnud endale kohustuse suurendada 2020 aastaks taastuvenergia kasutust. Eestis on taastuvenergia tootmise eesmärk ehk 25 protsendine osakaal juba saavutatud. 2015.aastal oli Eestis taastuvenergia osakaal 28,6  protsenti. Prognooside kohaselt on aastal 2020 Eesti taastuvenergia osakaal umbes 30 protsenti. Enamtoodetud taastuvenergiat on EL õiguse kohaselt võimalik statistiliselt üle kanda teistele liikmesriikidele, et kaasa aidata riikide kliima- ja energiapoliitika eesmärkide saavutamisele. Koostöö raames tekkivaid tulusid peab doonorriik kasutama taastuvate energiaallikate kiiremaks kasutuselevõtuks.

Leedu täitis oma 23% taastuvenergia eesmärgi 2015.aastal ning omab nüüd energiatootmise portfellis umbes 25,75% taastuvenergia osakaalu. Luksemburgil on täidetud aga vaid 5% oma 11% taastuvenergia eesmärgist.

 

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes