• Eesti

Tuuleenergia jätkab odavnemist

Tuuleenergia blogi - eteap November 28, 2017

Saksamaa riiklik võrguagentuur Bundesnetzagentur teavitas eelmisel nädalal maismaa tuuleenergia vähempakkumise tulemustest, kus keskmiseks hinnaks kujunes 38 eurot/MWh. Madalaim pakkumine oli 22 eurot MWh, mis on selge märk tuuleenergia jätkuvast odavnemisest.

Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuht Tuuliki Kasonen kommenteeris Saksamaa uudiseid, et kuigi mastaabid on erinevad, siis hinnalanguse trend annab ka meile selge sõnumi. „Võrdluseks, et kui Saksamaal on ainuüksi ühe oksjoni installeeritav energiatootmise võimsus 1000MW, siis Eestis on kogu tuuleenergia installeeritud võimsus kokku ca 310MW. Kui seni on Eestis tuuleenergiat kasutusele võetud fikseeritud toetusskeemi alusel, siis vastavalt Euroopa Liidu riigiabi reeglitele tuleb ka meil uute tootmisvõimsuste lisamiseks hakata korraldama vähempakkumisi. Arvestades tuuleenergia odavnemist võimaldab see kasutusele võtta kordades rohkem tuulikuid kui varem,“ rääkis Kasonen.

Saksamaal oli tegu juba kolmanda sel aastal toimunud tuuleenergia vähempakkumisega. Maikuus võitsid tuulepargi projektid (kokku 807 MW) keskmise hinnaga 57,1 eurot/MWh ja augustis (kokku 1 GW) 42,8 eurot/MWh.

Seekordsel vähemoksjonil osales 210 pakkumist, millest võitjana väljusid 61 tuuleenergia projekti koguvõimsusega 1004 MW. Seejuures oli 60 projekti puhul tegu kohaliku kogukonna algatustega, kellele oli pakkumistingimustes ka mitmeid erandeid tehtud. Näiteks ei pidanud kogukonna projektidel vähempakkumistel osalemiseks olema tuulepargi loamenetlus lõpetatud, samuti oli lubatud projekti pikem valmimisaeg. See lubab kogukonna projektidel panustada tuleviku tehnoloogia paremale tootlusele. Alates järgmisest aastast on siiski ehitusloa olemasolu eelduseks, et Saksamaa maismaa tuuleenergia vähempakkumistel osaleda.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes