• Eesti

Kaheksa riiki, sealhulgas Eesti, soovivad ühiselt EL-i taastuvenergia tööstuspoliitikat

Eesti uudised, ETEA uudised, Maailma uudised, Tuuleenergia, Tuuleenergia blogi - Tuul May 11, 2020

Kirjas EL-i siseturu volinikule Thierry Bretonile ja EL-i energeetikavolinikule Kadri Simsonile kutsuvad Leedu, Poola, Kreeka, Hispaania, Läti, Eesti, Austria ja Luksemburgi ministrid üles rakendama ELi tööstuspoliitikat taastuvenergia tarneahelate laiendamiseks.

“Kui Poola, Kreeka, Hispaania, Austria, Beneluxi ja kõigi kolme Balti riigi ministrid soovivad tuule- ja päikeseenergia valdkonna tööstuspoliitikat, siis saab kindlalt öelda, et üleminek taastuvenergiale on kasulik  nii töökohtade loomiseks kui ka majanduskasvu soodustamiseks”, ütles WindEurope tegevjuht Giles Dickson.

Allakirjutanud rõhutavad, et taastuvenergia laialdane kasutuselevõtt looks Euroopas uusi võimalusi majanduskasvu, investeeringute, töökohtade loomise ja innovatsiooni osas. Euroopa Komisjoni  kutsutakse tunnustama  tuuleenergiat Euroopa esmatähtsa strateegilise väärtusahelana. Ministrid kutsuvad  taastuvenergia sektori esindajaid septembris loodavasse kõrgetasemelisse nõuandekokku, mis ühendab liikmesriike, Euroopa institutsioone ja tööstuse sidusrühmi.

Kliimaneutraalsuse  ehk ELi rohelise kokkuleppe saavutamiseks 2050. aastaks peab Euroopa järgmise 30 aasta jooksul investeerima tuule- ja päikeseenergiasse üle 2 miljardi euro. Ministrid kutsuvad üles taastuvate energiaallikate suuremat toetamist sellistest ELi rahastusmehhanismidest nagu InvestEU ja CEF ning paindlikumat lähenemisviisi riigiabile.

Allikas: Wind Europe >>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes