• Eesti
  • English

Tuulepäev

Ülemaailmne Tuulepäev / Global Wind Day

Ülemaailmne Tuulepäev leiab aset igal aastal 15. juunil ning sel päeval jagatakse maailma eri paikades laialdaselt infot tuuleenergia ja selle vajalikkuse kohta. 2013. aastal toimus kokku rohkem kui 230 üritust 40 riigis.

Mis tuulepäeval toimub?

Nii 15. juunil, kui ka enne ja pärast seda toimuvad laiaulatuslikud üritused – lahtiste uste päevad tuuleparkides, näitused, foto- ja muud konkursid, seminarid, harivad ja õpetlikud tegevused lastele, vastuvõtud, filmiseansid jne. Kõik tegevused ja üritused on mittekasumlikud. 2012. aastastal toimus kontsert Virtsus ja ühtlasi ka Eesti esimeses tuulepargis, kus esinesid lisaks Hanila valla kohalikele gruppidele ka Smilers ja Ines. Veel oleme korraldanud tulevikutuuliku ideekonkursi ja kogunud tuuleteemalist pärimust. Aastal 2014 korraldasime ideekonkursi “Kunst tuulikul”.

Kes organiseerib?

Ülemaailmset Tuulepäeva koordineerib Ülemaailmse Tuuleenergia Nõukogu (GWEC) ning Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsioon (EWEA) koos paljude partneritega teistest riikidest, kelledeks on peamiselt kohalikud tuule- ja taastuvenergia assotsiatsioonid ning ettevõtted. Eestis koordineerib tuulepäeva üritusi Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon.

Milleks on Ülemaailmset Tuulepäeva vaja?

Tuuleenergia tootmine on lahendus maailma kliima- ja energiakriisile, kuna see on ammendamatu, tootmisel puuduvad saasteained ja tootmiseks ei ole vaja kütust. Tuuleenergia pakub üha olulisemat ja suuremat panust energiatootmisele aina rohkemates riikides. Siiski ei tea paljud inimesed kuidas tuulest elektri genereerimine käib ning milline on selle mõju keskkonnale ning majandusele. Tuulepäeval on hea võimalus seda infot küsida ning avaldada ka oma poolehoidu keskkonnasõbralikule energiale.

728x90-GWD

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes