• Eesti

Tuulepäev 2013

Et aasta 2013 kuulutati Eestis kultuuripärandi aastaks ning et tuul on olnud osa nii meie esivanemate kui ka tänapäeva elust ja tööst, siis pühendas Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon selle aasta 15 juuni ehk tuulepäeva tuulelugude taaselustamisele ning uuendamisele.

Koostöös Eesti Rahvaluule Arhiiviga otsiti välja rida vanu ja vahvaid ütlusi tuule kohta. Uue pärandi kogumiseks aga saadeti Pärnu-, Lääne- ja Saaremaale www.bioneer.ee ökoloogilised bioneerid, kes 12 päeva jooksul külastasid erinevaid tuulikuid ja tuuleparke, küsisid kohalikelt tuuleteemalist pärimust ning uurisid tuuleenergia tootmise häid ja halbu külgi tavainimeste silme läbi. „Tuul oli vanasti möldri sulane, nüüd energeetiku leib,“ teati näiteks Saaremaal Kärlas rääkida. Tuulepäeva rattatuurist saab lugeda blogipostitusi ning mõne aja pärast loodetavasti ka midagi pikemat.

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes