• Eesti
  • English

Tuulepäev 2014

Aastal 2014 korraldas Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon rahvusvahelise tuulepäeva raames kunstnikele ja disaineritele – nii asjaarmastajatele kui kutselistele – kunstikonkursi, kus kutsuti üles mõtlema tuulikust kui puhtast lõuendist ning looma ainulaadne ja kordumatu identiteet ühele Viru-Nigula tuulikule. Konkursi “Kunst tuulikul” koostööpartneriteks olid Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.

IMGP8173

Valminud kunstiteos “Lembe lend” Viru-Nigula tuulikul


Konkursile saabus 46 tööd
, mida hindas neljaliikmeline zürii: Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna juhataja Ivar Sakk, teadus- ja arendusosakonna juhataja Inga Raukas, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse projektijuht Kadri Laas ning Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni juhatuse esimees Martin Kruus. Töödega saab tutvuda siin.

Tuulepäev 2014 saabunud töödIdeekonkursi võidutöö „Lembe lend“ autor on Viljandist pärit ning Kuressaare ametikoolis teabegraafikat õppiv 20 aastane Helena Kapp. Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon premeeris võitjat 500 euroga.

Žürii leidis, et nii nagu tuulik sümboliseerib keskkonnasõbralikult toodetud energiat, saab tuulikule maalitav võilill väga elegantseks sümboliks tuule ja energia kulgemisele. Rõhutades tuuliku sihvakust ja kasutades oskuslikult torumasti taustana toetab võidutöö ka arhitektuuri ennast.

Teisele ja kolmandale kohale jäid Mihkel Trei tööga „Lehma muster“ ja Per William Petersen oma ideega „Inimskulptuur“. Lisaks otsustas žürii ära märkida autor Meru töö „Hõljuv tuulik“, mis paistis silma erilise lähenemise poolest tekitades illusiooni maa kohal hõljuvast tuulikust.

Võidutöö “Lembe lend” kandis tuulikule graffiti-kunstnik Sänk. Vaata videot töö valmimise protsessist siit.

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes