• Eesti

Planeerimine ja load

Väiketuulikute püstitamine ei ole määratletud ühegi riikliku seaduse või määrusega ja seetõttu jääb see ehitusseaduse läbi kohaliku omavalitsuse vastutusalasse. Viimased 10 – 15 aastat kui Eestis on jälle aktiivsemalt väiketuulikuid püstitatud, on omavalitsustel olnud raskusi väiketuulikute lubamise protseduuridega. Ühelt poolt ei ole teema olnud üheski riiklikus dokumendis juhendatud ja teiselt poolt on see tehnoloogia olnud omavalitsustöötajaile võõras ja selle mõjud teadmata.

Ka on väiketuulikute püstitamist takistanud elanike vähene informeeritus, kes tihti arvavad väiketuulikul olevat samasugune mõju nagu suurtel tuulikutel. Olukorra parandamiseks tellis tuuleenergia klaster 2011. aasta kevadel konsultatsioonifirmalt AF-Estivo uuringu selgitamaks väiketuulikutele soovitatava sujuva püstitamise lubade protseduuri. Selles uuringus toodi välja soovitused väiketuulikute püstitamise lubade kohta.

Kaasamaks kõiki huvigruppe, korraldas tuuleenergia klaster järgnevas faasis 9. jaanuaril 2012. a väiketuulikute ümarlaua, kuhu oli kaasatud ligi 30 väiketuulikutega seotud või planeerimisest huvitatud inimest. Ümarlaua järgselt täiendati esialgset soovituste paketti ja otsustati see võtta aluseks ETEA soovitusteks omavalitsustele.

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes