• Eesti

Tuulepäev 2015

Eesti Tuuleenergia Klaster koos Eesti Arengufondi energiaühistute programmiga korraldas 11. – 16. juunini Ruhnus

Väiketuuliku iseehitamise töötoa

Ruhnu saarel kogunesid pea nädalaks tuuleenergia klastri ja energiaühistute programmi liikmed koos külarahvaga, et üheskoos traditsioonilisi ehitusvõtteid kasutades valmis ehitada väiketuulik. 16. juunil, päev pärast rahvusvahelist tuulepäeva sai ligi kahe meetriste labadega 1,5 kw väiketuulik kümnemeetrise masti otsa ka püsti.

Ruhnu ajaloolises merepäästejaamas läbi viidud praktilises töötoas osales üle 20 inimese, nii mandrilt tulnud tuuleenergia klastri ja energiaühistute liikumisega seotud tuuleenergia huvilisi kui külarahvast. Osalejad said käed külge puidu-, elektri- kui metallitöödel, aga ka generaatori rootori ja staatori valamisel ning mähiste valmistamisel.

Loe täpsemalt ja vaata pilte SIIT. Vaata ka videot!

Foto: Katrin Jõgisaar

Koolitus toimus seminar-töötoa formaadis, mille raames viisid juhendajad Criss Uudam ja Madis Org läbi nii praktilise töötoa kui ka teoreetilise seminari. Kursuse eesmärgiks oli kõikide üritusel osalevate inimeste teadmiste ja oskuste viimine tasemele, mis võimaldab edaspidi iseseisvalt sarnase tuuliku ehitamine ette võtta. Töötoas osalejad omandasod teadmisi elektrienergiast, puidu- ja metallitöödest ning paljudest teistest väiketuuliku ehitamisega seotud teemadest.

Koolitusblokid olid:

  • Teoreetiline koolitus iseehitatud tuuliku taustast, eelseisvatest tööprotsessidest ja tööohutusest;
  • Tuuliku ehitamine – puidust labade voolimine, mähiste mähkimine, generaatori rootori ja staatori valamine, generaatori raami kokku keevitamine, tuuliku kokkupanemine;
  • Tuuliku püstitamine ja elektritööd.

bänner

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes